• 29 içerik
  • 14 kategori
  • 0 yorum
  • 5 tane de

Adolf Hitlerin Ölüm Nedeni Kesin Belirlendi

Rusya’nın eski arşivlerini inceleyen Fransız insanlarrı,elindeki kanıt ve belgelerle,Adolf Hitlerin 1945 Dünya Savaşında  siyanür olarak bilinen bir hap ve başından aldığı kurşun sonucunda öldüğü kesin olarak kanıtlandı.
Ayrıca AVM kiraları Dolar üzerindendir. Sabit bir kira üzerine cirodan %5 gibi bir rakamla çalışırlar. Yine çok meşhur bir deri firması da AVM’lere kiraları ödemekte zorlandığı için Dolar kurunu 3,50, Euro kurunu ise 4,50’den sabitlemeyi teklif etmiştir. Ve yine çok ünlü bir tekstil şirketi, seçim süreci ve sonrası durum belli olana değin 3 ay süreyle ödeme yapmayacağını ve durum netleştikten sonra ödeme planı sunacağını bildirmiştir.2000 yılında, Rusya’nın başkenti Moskova’da sergilenen; Hitler’in, üzerinde dişlerin de olduğu çene kemiğini inceleyen bilim insanları, elde edilen verilerin Nazi liderinin Berlin düşmeden birkaç gün evvel, yani 30 Nisan 1945 tarihinde öldüğünü ortaya koyduğunu söylediler.
Söz konusu kalıntılar daha önce de incelenmiş, fakat parça alınmasına müsaade edilmemişti. Bu defa, araştırmacıların kalıntılardan aldıkları parçaları elektron mikroskobunda analiz etmesine imkan tanındı. İncelemeler, Adolf Hitler’e ait olduğu belirlenen dişlerde beyaz tartar bulunduğunu ve vejetaryen olduğu için et lifi izine rastlanmadığını ortaya çıkardı.
Dişlerde barut artığı izine de rastlanmadı. Bu da, Hitler’in silahını ağzına sokarak kendini vurduğu iddialarını çürütüyor. Çalışmada, aynı zamanda, Adolf Hitler’in takma dişleri üzerinde, siyanür ve diş metalleri arasındaki kimyasal reaksiyonun göstergesi olarak mavi kalıntılar tespit edildi. Bilim insanları, Hitler’in Moskova’daki Devlet Arşivleri’nde saklanan kafatası parçasını da analiz etti ve kafatası parçasının sol kısmındaki deliğe bir merminin sebep olduğuna işaret etti.Tarihçiler, Adolf Hitler’in, Rus ordusu Berlin’e girmek üzereyken yeraltı sığınağında kısa zaman önce evlendiği Eva Braun ile birlikte intihar ettiğine inanıyor. Hitler’in cesedinin sığınak yakınlarında Nazi subayları tarafından yakıldığı, diş ve kafatası parçaları gibi kalıntıların ise daha sonra Ruslar tarafından ele geçirilerek Sovyetler Birliği lideri Josef Stalin’in emriyle Moskova’ya götürüldüğü iddia ediliyor.Ayrıca, ölümünün ardından, Adolf Hitler’in kaçtığına ve hala hayatta olduğuna ilişkin de pek çok komplo teorisi ortaya atılmıştı.

admin

Yazar: admin

#yonetici

Yazı içi biyografik bilgi...

29 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.